• „Elvégeztük, elvégeztük az aratást, az aratást…” (3. osztály)
Nagyon nagy lendülettel és kitartással betakarítottuk a gyerekekkel az állatoknak való takarmány kukoricát. Levágtuk, kicsavartuk, kihúztuk a kukoricaszárakat és komposztra került sok forduló kupac. Begyűjtöttük a napraforgótányérokat. Két zsákkal is lett. Közben azonban még más is volt, mert sokaknak le kellett küzdeni a rengetegféle poloska iránti undort. Nem mindenkinek volt könnyű, de egy két botocskával…
