Iskolai hagyományaink szerint a farsangi hétfőt megelőző héten az osztályok egyszínesedtek – idén sem volt ez másképp, jó volt látni a kreatív megoldásokat, ki hogyan talált magának egy-egy megfelelő színű ruhadarabot, kiegészítőt.
Az ünnep szellemi háttere
A gimiben hétfőn a diákönkormányzat fordított napot szervezett, emellett volt a hagyományoknak megfelelően kiszebáb-égetés, valamint vendégünk volt Méhes Csaba pantomimművész is, aki interaktív előadással lepett meg bennünket.
Február 17-én mindennek felvezetéseként 9. osztályos beavató bált tartottunk a Symphonia Étteremben.
„Iskolánk sem maradhatott ki a farsangi forgatagból, így ez évben is bolondos programokkal készült a már átszellemült diákság. Idén a farsangi ünnepen a tanárok újra élhették, hogy milyen az iskolapadban ülve részt venni egy órán, és megtekinthették, hogy a diákok hogyan látják őket. A diákok pedig kipróbálhatták, mennyire nehéz valójában egy órára felkészülni, és hogy utána milyen érzés ezt a diákoknak átadni. A tanárok és diákok három osztályra voltak beosztva. Minden tanár részt vett a saját óráján, és a tanárt játszó diák pedig minden tőle telhetőt megtett, hogy el-játssza és megmutassa, mi hogyan éljük át az órákat. Persze egy jókedvű ünnepről van szó, szóval az órák humorral bőven meg voltak fűszerezve.
A felcserélt szerepekkel tartott órák 8:00-11:00 óráig tartottak 25 perces tanórákkal, és rövid 5 perces szünetekkel. Utána egy meglepetés előadás következett. A nap végén kiszebábégetés következett, amelyen az egész iskola együtt vett részt.”
Márkus Balázs és Veisz Péter (10.o.)
a NapraLap újságírói
A farsangról, farsangi időszakról honlapunkon is találtok olvasnivalót.