Wolfgang Herrndorf: Csikk

A Csikk olyan kategóriába tartozik, amire azt mondom elsőre: „Nem ajánlom senkinek!”. Másodjára az ellenkezőjét mondom.
A könyv egy Maik Klingenberg nevű fiúról szól, akinek az életét megkavarja egy új diák, nevezetesen Andrej Csicsacsov, akit mindenki Csikknek hív. Csikk – iskolába érkezése óta – nem sok vizet zavar. Nem öltözik drága cuccokba, nem kedvelik egyből a lányok, és általában nem csinál semmit. Maik szülei sem jobbak. Apja építőipari vállalkozása szép lassan a csőd felé csúszik, amitől mindig ideges. Anyja alkoholista és állandóan hosszú „elvonókúrákra” megy a barátnőivel. Maik egyedül van otthon és készül egy nagyon fontos születésnapra. Csikk csavar egyet a dolgokon, és már egy lerobbant Ladával száguldanak Havasföld felé.
Mint mondtam, a könyvet senkinek sem ajánlom, de szerintem mégis az egyik legjobb könyv! Esetleg olyanoknak, akik nem dobják el a könyvet az első csúnya szónál és szívesen utaznak felügyelet nélkül. 
Olvassatok!

Kiss Levente
9. osztály