“Mennyi csodát rejt, s hányat bont ki a csönd meg a mozgás” (Weöres Sándor). Az euritmia az egész test mozgásával, a tér és idő világában teszi láthatóvá a hangzó beszédet azáltal, hogy a beszédképzés parányi, de összetett mozgásait az egész test mozgásává nagyítja. Ezért is hívják az euritmiát egyszerűen a látható beszéd művészetének.
A Napraforgó Waldorf Iskola szülőknek szóló előadássorozatának (Szülők Iskolája) következő alkalma az euritmiáról szól.
De mi is az az euritmia? A szó görög eredetű, jelentése: jó ritmus.
Az euritmia egy nagyon sajátos mozgásművészet, melyben igen gazdag pedagógiai lehetőségek rejlenek. Az euritmia nem pusztán testgyakorlat, de nem is tánc, benne a test a lélek és a szellem egyaránt részt vesz. Az euritmia csupa olyan mozdulatból, gyakorlatból áll, amelyeknek hatására észrevétlenül, de hatékonyan összekapcsolódik a gondolkodás-érzés-akarat, harmóniát, egyensúlyt teremtve az emberi szervezetben.
A waldorf pedagógia él ezekkel a lehetőségekkel, mely a gyermekeket harmonikus testi, lelki és szellemi fejlődéshez segíti.
Az előadás címe: Miért „jó” az euritmia? (1-12. osztályig)
Előadó: Szentmártony Yvonne a svájci Dornachban végzett euritmista, az első magyar euritmia-tanár, aki közel 20 éve a Pesthidegkúti Waldorf Iskolában tanít, felnőttképzéssel és művészeti euritmiával is foglalkozik.
Előadás időpontja: 2015. február 24. (kedd) 16.30
Helyszín: Napraforgó Waldorf Iskola, Debrecen Eötvös u. 46-48.(bejárat a Kút u. 19.felől)
Gyermekfelügyeletet biztosítunk!