Sétálj a zsendülő debreceni Nagyerdőben! Kutasd sétáid során öreg fáit, amiről az erdő eredetileg a nevét kapta!
Több pontján, a Debreceni Egyetem főépülete mögött is találhatsz kidőlt, öreg, korhadó fákat. Járj utána, hogy miért fontos e fák szerepe a rovarok szempontjából!
Miért most?
Az Erdők világnapjához (március 21.) kapcsolódunk ezzel a kihívással. Az ENSZ által 2013-ban kezdeményezett világnap az erdők fontosságára hívja fel a figyelmet.
„Az erdő a Föld tüdeje – szén-dioxidot köt meg, oxigént termel, árnyat ad, párologtatással hűti a Föld felszínét, az egészséges vízkörforgás egyik kulcsszereplője. Az erdők lassítják a klímaváltozást, szűrik a por- és zajszennyezést, segítik a talajmegőrzést és élőhelyet nyújtanak számos embernek, állatnak, hasznos beporzónak.” Forrás: http://fna.hu/hir/erdokvilagnap
Tudtad?
A Nagyerdő volt Magyarország első természetvédelmi területe.
Báró Simonyi József óbester, „a legvitézebb huszár” kezdeményezte 1818-ban, hogy a Nagyerdőn fürdő- és vendéglátó(vigadó) helyet alakítsanak ki, mely pihenni, kikapcsolódni vonzza a város népét e területre. Ő kezdeményezte az erdőre vezető út (ma Simonyi út) fasorral való végigültetését is, mely munkálatokhoz, és a frissen elültetett csemeték őrzéséhez katonáit is mozgósította.
Ha szeretnél segíteni a Nagyerdő megóvásában, csatlakozz a Debreceni Nagyerdőért Természetvédelmi és Kulturális Egyesülethez! Itt olvashatsz róluk bővebben: http://www.nagyerdoertegyesulet.hu/
Zöld üdvözlettel: a Bocskorszíj Társaság
ZÖLD KIHÍVÁSOK 2017/18-25 – ERDŐK VILÁGNAPJA