Régóta szeretnénk az iskolai terápiás munkához megvásárolni az elég költséges Polcz Alaine-felé Világjáték-tesztet, ami sok gyerek számára jelenthet nagy segítséget a terapeutákkal való közös munkában.
 
És hogy mi az a Világjáték-teszt?
„A tapasztalatok szerint a legjobb és legátfogóbb játékdiagnosztikai és terápiás módszer.
Előnye, hogy a vizsgált személyben játék-, alkotás- örömélményt kelt, korosztályra való tekintet nélkül. Maga az építés folyamata, a problémák és feszültségek megjelenítése alkotás és játék közben terápiás hatású. Munka közben jó emberi és terápiás kapcsolatot lehet kiépíteni. Sőt, nyugodtan mondhatjuk az építés és exploráció, ha megfelelő módon történik, a terápia bevezetője.
Másik fontos tényező, hogy az intelligencianívótól kezdve a személyiségstruktúráig kapunk jól használható információkat, hogy feltárhatjuk a félelmeket, vágyakat, konfliktusokat, traumákat. Gyakran a családi struktúrába is betekintést nyerünk.
Az is jelentős, hogy gyakran azokat a kulcskérdéseket tudjuk megragadni, amire a terápiás tervet építhetjük.”