• 2. osztályosaink sárkányok festésével hangolódtak Szent Mihály ünnepére festésórán.

Mihály-napon Erdőspusztán, a szabadban tartottuk meg hagyományos Mihály-napi erőpróbáinkat. Izgalmas próbatételek és roskadásig terített asztalok várták  a gyerekeket, akik a nap végére sikeresen megküzdöttek a sárkánnyal is.

• 7. osztályosaink Mihály-napi próbatételként a Bodrog folyón és a mesebeli ártéren eveztek, közben elbeszéléseket hallgattak a régebbi korok folyón úsztatásáról, kereskedelmi útvonalról, élővilágról, madarakról egyaránt. Mihály-naphoz kapcsolódva ráleltek a belső sárkányukra is: az akaraterő, a mozgás „győzelmet” aratott az olykor lustuló-nehezülő kamaszerők felett. Egy különleges vezetője is akadt az evezős csapatnak: egy hattyúfióka hosszasan vezette őket a folyón.

• Mihály-napi/őszi hangulatkörKÉP iskolánkban.