Szerdánként és csütörtökönként 7 hatodikos és hetedikes diák egész napját a NapraFarm biogazdaságban tölti a tömbösített kertművelésórák keretében. 
Mindig az éppen aktuális feladatokhoz látnak hozzá. Állandó program az állatok etetése, itatása, a trágya kihordása a kifutóból, és komposzthalomba rakása a kimaradt szalmával, szénával. De van, amikor házat bontanak, építkeznek, kerítést javítanak, fát vágnak, terepet rendeznek, vagy ha úgy adódik, akkor leszüretelik a nyolcadikosok zakuszkafőzéséhez a kárpia paprikákat. A héten fontos feladat volt a tarlórépa ültetvény egyelése is, hiszen csak így tudnak majd szép nagyra nőni a kerek répák. A szorgos kezek munkás órái mellett jut idő egy kis szőlőcsemegézésre, vagy akár a vízvezeték árkának bunkerré alakítására is. A nap közepén közösen főzünk ebédet, amibe a kert és a természet ajándékait is belevarázsoljuk. Most éppen a hatalmas nőtt őzlábgombák tették ízesebbé az ételünket.