Patrick Rothfuss: A  Szél neve – A bölcs ember félelme

Az 13 éves Kvothe vérbeli színész. Az Edema Ruh vándor színésztársulatának tagja, ami a szülei vezetésével járja a földeket. Egy időre hozzájuk csapódik egy hivatásos arkanista – akit a köznyelv varázslónak bélyegez, de ez nem fedi a teljes igazságot – és tanítani kezdi Kvothe-t.  
Kvothe elsajátította az alar – a Megrendíthetetlen Hit – és a szimpatetika alapjait, és még többet akar tudni, így az Egyetemet tűzi ki célul. Az Egyetemet, ahol arkanista növendékek százai tanulnak. 
Ám ezek a tervek kissé eltolódnak, Kvothe átzokogja az éjszakát, hathúros kobozt penget és mérhetetlen gyűlöletet táplál egy ősi erő, a Chandriann iránt. 
Hogy lesz ebből a lesújtott kisfiúból a rettegett Királygyilkos, Kvothe, a Vértelen, hogy állja ki az ademi zsoldosok próbáját?
A könyvből kiderül! 
Ajánlom annak, aki megfejti a heraldika kifejezést.
Olvassatok!

Kiss Levente (9.o.)