Minden hónapban alkalmat kerítünk arra, hogy a kertművelésórák szorgos diákmunkája ne csak a NapraFarmon hozzon látványos eredményeket, hanem az iskolaudvar is szépüljön, alakuljon. A múlt héten beköszöntött fagy, és a lehullott hó némi tervmódosítást követelt meg, hiszen számos betervezett iskolai kertes munka lehetetlenné vált. No, de lelkes diákjaink számára nincs üresjárat! Egyes udvarszakaszok jégtelenítése, a kerítésoszlopok stabilizálása, a szomszéd ház felőli bokorsor visszanyesése, a szerszámtároló kitakarítása, rendezése, a szerszámok javítása mind belefért a hét napjaiba. Kivágtunk és feldaraboltunk egy sajnálatos módon kiszáradt hatalmas tuját is.

De a hét legfőbb, kissé rendhagyó kertművelésóra eseménye, az bizony a Waldorf Ice jégpálya felépítése volt. Egyik diákunk éves munkájának kiegészítő elemeként készült el egy jégpálya falazata, amit hatodikos kertművelőink pár óra alatt össze is raktak. Pár napos gondos jéghizlalás után birtokba is vehették azt diákjaink.
Tapasztalataink szerint a hét folyamán semmit sem veszített a Waldorf Ice sem a csúszósságából, sem a népszerűségéből.