Kedves Közösségünk!
Az immár minden kontinensen tevékeny Keresztény Közösség alapításának 100. évfordulóját ünnepeljük gyülekeztünk tagjaival, barátainkkal és az érdeklődőkkel 2022. szeptember 17-én, szombaton a Pesthidegkúti Waldorf Iskolában.         
Ima az emberért” mottójú rendezvényünk célja az emlékezés mellett az, hogy érzékeltessük az alapító impulzus hordozását és jövőformáló törekvéseinket.        
Kérjük, jelezzétek a részvételi szándékotokat szeptember 12-ig a jelentkezési űrlapon. Fontos tudnunk, hogy hány résztvevőre számíthatunk a szertartástérnek kialakítandó emeleti euritmiateremben. Az ünnepségre felnőtteket és fiatalokat várunk, gyermekfelügyeletet most nem tudunk biztosítani.
Programunk vázlata:       
10.00-11.00  Emberszentelő szertartás  
11.00-11.30  Szünet
11.30-13.00  Közös éneklés Balogh Jázmin vezetésével        
                     „Szellemi alapokon, szellemi lényekkel”
        Bozókiné Tengely Anna és Silye Imre előadása
13.00-14.30  Ebédszünet
14.30-15.00  Euritmia Székely Sára és Czakó Anikó előadásában
15.15-16.15    Választható munkacsoportok
16.30-17.00 Összegzés, zárszó
17.00-17.30  Koncert – Cselló kvartett
    Friedrich Grützmacher: Avatási himnusz, Luigi Forino: Ima,     
    Richard Wagner: Ünnepi alkalom, Jules de Swert: Elégia
    Előadóművészek: Sabján Anikó, Puskás Bernadett, Zanathy-Pintér Márk, Balogh Márton
  Érkezés 9.20 órától, legkésőbb 9.50-ig, amikor gyakorolni kezdjük az énekeket. A szertartás zavartalansága érdekében 9.55-kor zárjuk a bejárati ajtót. A szertartás után érkezni lehet 11-11.30 között. Az iskola címe: 1028 Budapest, Kossuth L. u. 15-17.
  A lehetséges munkacsoportok témájáról itt olvashattok: Munkacsoportok leírása.
Az érdeklődés mértékétől függően szűkülhet ezeknek a köre. A jelentkezésnél jelöljétek be, hogy a párhuzamosan tevékeny csoportok közül melyik érdekel benneteket leginkább, melyiket választanátok másod- és harmadsorban.                          
  Ha tudtok, járuljatok hozzá az ebédhez saját készítésű ételeitekkel, és írjátok ebbe a táblázatba, hogy mit hoztok: Vendégvárás. A szeptember 12-ig beérkező vállalásokat látva tervezzük a kiegészítést közösségi forrásból.
  Az ünnepségen való részvétel díjmentes, hogy mindenki részt tudjon venni, aki szeretne.
A rendezvény kiadásaihoz adományokat kérünk a bankszámlánkra vagy készpénzben a helyszínen elhelyezett ládába.

  Szeretettel várunk Benneteket:
Bozókiné Anna, Silye Imre és a szervező munkatársak
A Keresztény Közösség
Email: info@akeresztenykozosseg.org         
Honlap