A 7. osztály „kis írott tábláit” lucfenyő deszkából kezdtük el. Egy elkészült mintadarabon kiselőadás keretében ismertettük az alkotás különböző megmunkálási fázisait, s motivációként a „díszítési” lehetőségeket és a minta jelentéstartamát.
A méretre fűrészelés után, a választáskor szempont volt az Ág-Ég kapcsolat, hogy nyugodtan választhassák a görcsösebb, erezetben gazdagabb darabokat, a görcsösség feloldása a kitartó lelkes munka eredménye lehet.
A deszka éleinek lekerekítése, csiszolása után a mintatervezés következett, figyelembe véve, hogy festett vagy égetett technikával szeretnék-e egyéni életfarajzukat megjeleníteni.
A festéshez temperát használtunk, de átbeszéltük a magyar bútorfestésben és mennyezésben is használatos, hagyományos festékeket, technikákat is. A felületek száradása után olajjal fixáltunk.
A lelkesedésük ezen alkotások során ím színről-színre látható….