Viszonylag csendes volt az iskola augusztusban, ám a negyedik hét hétfőjén birtokba vették a teret a leendő elsős családok, és a csicsergésük betöltött minden zeget és zugot. A gyerekekkel délelőttönként egy mesei titkot fejtegettünk, és közben ismerkedtünk az épülettel, a leendő tanár nénikkel és tanár bácsikkal, a hangokkal, az illatokkal, az anyagokkal és elsősorban egymással. A dalok, a reggeli közös áldás nagyban segítette ezt; a tanári karral közös reggeli kör után a szülők a tornatermet vették birtokba, tervezték, rakták, majd kitartóan gyúrták a nemezpárnát négy teljes napon keresztül.
Közben volt idő a beszélgetésekre, a közös táncolásra, és az utolsó simításokra is a termünkben, így az elsősöket egy ismerős, barátságos és puha „fészekbe” várjuk szeptember elsején, és az esztendő összes többi napján.