A 7. osztály kertművelésórán az épülő biogazdaságba látogatott el. Takarmányos zsákokat rendeztek, feltöltötték az itatóvályút, lucernával, szénával rakták meg a körbálaetetőket, abrakcsemegeként pedig almával kedveskedtek az állatoknak. Nagy örömünkre már a növendék bikaborjú, Szepi is elveszi kézből az almát. Természetesen nem maradhatott el a kutyák és macskák simogatása sem. Arra is szorítottunk időt, hogy kimenjünk az ébredő természetbe: ellátogattunk a Bodzás-tározóhoz, ahol a levezető csatorna csapdaként működő medencéjéből mentettünk békákat és gőtéket. Nagy meglepetésünkre azt tapasztaltuk, hogy néhány béka a múlt heti melegben már úgy gondolta, hogy végleg itt  tavasz, és hozzálátott az utódlás biztosításához, amire a csatorna vizében talált petecsomók voltak a megcáfolhatatlan bizonyítékok.
Kozák Lajos
kertműveléstanár