Szép és tartalmas napot töltöttek 2. osztályosaink a tanyán. Fohásszal és énekekkel indították a napot a Harangláb előtt. Majd bejárták a tanya minden kis szegletét, megitatták az állatokat, megsimogatták a barikat, kutyákat, a  lovat, a kis macskákat. Dolgoztak, szorgoskodták is: meglocsolták sok kis palántát. Kézi locsolókkal, vödrökkel hordták a vizet egy-egy kis palántaágyáshoz.
De még így is volt idő játszani, koszorút fonni, sarazni, bunkit építeni. Megcsípte őket a csalán, a légy, a szúnyog, megkapta bőrüket a Nap, összenyalta őket a kutya… De így volt igazi, tanyasi! Lajos bácsi sokat mesélt nekik az állatok szokásairól, az elültetett növények hasznáról. Még a falatozás is jobban esett a szabad levegőn!

A program a NTP-SPEC-21-0044 NapraFarm – Egy biogazdaság természeti nevelési lehetőségei pályázat keretein belül valósulhatott meg.