Kedves Érdeklődők!
Mi, az Utak a minőségért eljárás magyarországi hordozói 2007. óta tartunk különböző képzéseket, mert hiszünk abban, hogy az önigazgatás embert próbáló feladat, de megtanulható. A legtöbben tanárként, fenntartóként, szülőként ismertük meg az eljárást, legtöbbször nehéz intézményi helyzetekre keresve a megoldásokat, a válaszokat.
A 12 munkaterület bemutatásával – ami a szociális élet teljes palettáját foglalja magában – olyan törvényszerűségekre hívjuk fel a figyelmet, melyek tudatosításával megtalálhatjuk azokat az eszközöket, melyek segítenek egészségesen tartani közösségeinket, kiutat mutatnak a mindennapi problémák erdejéből.
Tanulási folyamatra hívunk benneteket, hiszen kész válaszok nem léteznek, de megragadhatók vezérfonalak, rendelkezésre állnak gyakorlati eszközök.
Szeretettel várunk benneteket 60 órás akkreditált képzésünkre, ahol a Bizalom területének szemüvegén keresztül mutatjuk be egy intézmény organikus felépítésének lehetőségeit.
Várjuk a képzésre mindazokat, akik úgy érzik, szeretnének tenni intézményeinkben az együttműködés képességének erősödéséért.
Várjuk azokat, akik most szeretnének megismerkedni az eljárással, és azokat is, akik már találkoztak vele, hallottak róla, mert reméljük, hogy a Bizalom szemszögéből rátekintve új felismerésekkel gazdagodhatnak.
Jelentkezési lap
Szeretettel:
Tornai Tünde és Gulyás Andrea
szakmai vezetők
Néhány korábbi hallgatónk véleménye a képzésről:
„A képzés menete jó átgondolt, átlátható és logikusan felépített, emiatt pedig abszolút tervezhető volt. Az ott szerzett ismeretek nagyon sokban segítettek az intézményi és a mindenféle szervezeti működés szintjeinek, felépítésének és működésének átlátásában, megértésében. Az iskolákban nem csupán a minőséggondozó munkacsoport vagy az intézményvezetés számára hasznos, hanem saját meglátásaim szerint egy osztályközösség vagy az egyes mandátumcsoportok folyamatainak dinamizálását illetően is kézzelfogható segítséget tudott nyújtani. A mindennapokban igyekszünk minél több területen alkalmazni, habár a visszatekintések rendszere és a dinamikus delegálás modellje a legtöbbször használt elem. Mindenképp hasznos képzés. Köszönöm, hogy részt vehettem!”
Vatai Gábor
„Az Utak képzésen én annyi, de annyi útravalót kaptam, hogy boldogan élek belőle azóta is! Végtelenül hálás vagyok, hogy ennyi igaz, profi, hiteles, kedves, értelmes és ragyogó lényű ember tanított engem. Tanítottak. Nem a tanítás szándékával. Mély tudással, alázattal, nyitottan, szinkronban, szépen szervezetten, waldorfosan rugalmasan.
A képzés eredetileg Waldorf-tanároknak és fenntartóknak szólt. Én nem voltam egyik sem, csak Waldorf-szülő. Az aktív fajtából, akkor 13 éve. Az Utak rendszerét a saját nyelviskolámban mint belső ellenőrzési protokollt használtam 2010 óta. A cégem hatékonyságát növelendő, bekéredzkedtem a képzésre. Befogadtak. És mire a képzés véget ért, én is fenntartó lettem…
Még csak annyit, hogy a hétvégék során én mint lelkes érdeklődő, szépen jegyzeteltem. De hogy mi vett rá arra, hogy a szép jegyzeteimet újraírjam, a nyomtatott anyagok szövegeit töltőtollal, lassan és komótosan lemásoljam, sőt, a későbbiekben többször újra olvassam? Szívből kívánom, hogy megtapasztaljátok!”
Hollósi Szonja
„Igazi feltöltődésben volt részünk, miközben valóban használható tudást szereztünk, mely segíti a mindennapokban is megérteni és másokkal is megértetni a folyamatokat. A kurzus napjai élvezetesek és jól szervezettek voltak.”
Fersztl Viktória