A tavalyi tanévben elért kiváló eredményt követően idén már négy iskolai csapattal indultunk a kiíráson Újvári Balázs és Kozák Lajos tanár urak mentorálása és vezetése mellett. A Magyar Innovációs Szövetség pályázatára bármilyen probléma tudományos szintű megoldására irányuló ötlettel, ill. javaslattal lehet nevezni a természettudományok (biológia, fizika, kémia, földrajz), a környezetvédelem, az informatika, a távközlés, a számítástechnika és a műszaki tudományok, valamint a matematika területéről.
Pályázati kiírás
A héten kaptuk az értesítést, hogy gimnazistáink mind a négy pályaműve továbbjutott az áprilisban esedékes következő fordulóba, amihez ezúton is szeretettel gratulálunk!
Diákok és a választott témák:
Márkus Péter–Kálmán Bence (11.o): A kápia jó termésminőségének biztosítása hőstresszt okozó időszakban
Bornemissza Ádám (12.o): Erdőtüzek vizsgálata
Agárdi Vilmos (11.o): Épületkorrózió
Dobi Boglárka–Antalka Gyopár (12.o): Vizek komplex vizsgálata
A versenyen komoly nyeremények várják mind a résztvevő diákokat, mind a delegáló iskolákat:
I. díj: (max. 3) egy évig havi 30 000 Ft-os ösztöndíj II. díj: (max. 3) egy évig havi 20 000 Ft-os ösztöndíj III. díj: (max. 4) egy évig havi 10 000 Ft-os ösztöndíj a fiatalok szakmai, tudományos továbbfejlődésének támogatására.
Az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 1-3. helyezettjei 100 többletpontot kapnak a felvételi eljárás folyamán (ebben részesült Bornemissza Ádám a tavalyi tanévben).
Az üzleti hasznosításra alkalmas pályázatok készítőit a Startup Campus program ingyenesen üzleti és startup forrásszerzési képzésben, mentorálásban részesíti.
A legjobb három pályázat lehetőséget kap a 2022 szeptemberében, Brüsszelben, az Európai Unió által, 40 ország részvételével rendezendő európai döntőn való részvételre, ahol további értékes pénz- és különdíjakat (3500-7000 euró) lehet nyerni.
A versenyen kiválasztott tehetséges fiatalok számos nemzetközi versenyen, szakmai utazáson vehetnek részt, többek között a tudományos versenyek olimpiáján az USA-ban (Regeneron ISEF), a Stockholm International Youth Science Seminar-on, ill. a Nobel-díj átadási ünnepségen, a China Adolescent Science & Technology Innovation Contest (CASTIC) c. versenyen stb.