Leiner Laura 3 regénysorozatát ajánlom figyelmetekbe, melyek a mai modern világban élő kamaszokról (nemcsak) kamaszoknak szólnak.
A Szent Johanna gimi sorozat 8 vaskos kötetben meséli el egy különleges gimnáziumi osztály eseménydús mindennapjait, tanítási óráit, izgalmas iskolai programjait az iskolába lépés első napjától kezdve egészen az érettségit követő útkeresésig egy naplóregény formájában.
A Bexi 6 kötetes sorozat a zenei tehetségkutatók világát, a műsorok hátterében zajló (sokszor kíméletlen) folyamatokat állítja középpontba.
Az Iskolák versenye első trilógiája a rejtvényes feladványok, túlélő kalandtáborok és szabadulószobák érdekes ötvözete, ahol lebilincselően izgalmas, ötletes feladványok, apró cselszövések mellett érvényre jut, hogy a logika időnként (vagy mindig?) legyőzi a fizikai kihívásokat.
A regények főszereplője/mesélője mindig egy szerető családban élő, magát középszerűnek tartó, a sportokban csetlő-botló, a kamaszkor bizonytalanságait hordozó, esendő lány, aki (szinte mániákus) könyvolvasóként – számára felfoghatatlan módon – az olvasottságával nyeri el a tökéletes testű, a környezetében fellelhető leghelyesebb, legmenőbb srác figyelmét. Hiszen – nem mellékesen – az alapszál minden regénysorozatban az (olykor gyötrő) kamaszkori szerelem…
Leiner Laura minden írása sodró lendületű és letehetetlen!
Az írónő lehengerlő humorral, hihetetlen fantáziával és cselekményszövéssel mutatja be a mai fiatalokat, a médiaeszközök és telefon bűvöletében élő kamaszokat, az őket foglalkoztató problémákat, a bizonytalanságaikat, érzelmi útkereséseiket, s (nem is annyira) észrevétlenül buzdít és „kényszerít” bennünket az olvasásra.
A párbeszédek, a fiatalokat foglalkoztató gondolatok, tettek kibontása részletekig aprólékos, így teljes és valós korképet mutat a mai fiatalokról – gyakran merült fel bennem a kérdés, honnan ismerheti valaki ilyen tüzetesen ezt a korosztályt…
Olvassatok!, …és gimis korában adjátok a gyermeketek kezébe ezeket az regényeket! Hátha leragadnak az olvasásnál…