Kedden a „Svájci Napok Debrecenben” c. oktatási, kulturális és gazdasági programokat megvalósító rendezvény keretében vendégünk volt az iskolában Jean-François Paroz Nagykövet úr és dr. Horváth Andrea, a Debreceni Egyetem Germanisztikai Intézetének igazgatója. Meglepetésként alpesi kürtösök is érkeztek hozzánk, akik egy kis koncerttel idézték meg a svájci hegyeket az iskolaudvaron – hogy aztán nem sokkal később a Daldorf zenekar táncházában találják magukat a gyerekek között, Nagykövet úr lelkes és aktív részvételével.
Az osztályokban tett rövid látogatás, a gimnazistákkal folytatott beszélgetés egyaránt mély benyomást tett a vendégekre.
Nagyon sok pozitív, megerősítő visszajelzést kaptunk mind a gyerekeket, mind a közösséget, mind a figyelmes, szeretetteljes vendéglátást érintően – látszott, hogy a szavakon túl is jól érezték magukat a vendégek nálunk, mindezt jó hangulatban, felszabadultan, családiasan, szóval olyan igazán waldorfosan… 
A nap hangulatai képekben