Továbbított információk oltási lehetőségről 12-18 évesek számára

Kedves Szülő / Kedves Nagykorú Tanulónk!
 
Az EMMI a 12 éven felüliek koronavírus elleni oltási kampánya keretében megkereste és adatszolgáltatásra hívta fel iskolánkat. Levelünkhöz mellékelve csatoljuk a minisztériumtól érkezett anyagokat, tájékoztató levelet.
A védőoltással kapcsolatban tájékoztatunk, hogy annak igénybevétele önkéntes, ennek értelmében:

1) ha kéri a szülő/nagykorú tanuló az oltást
akkor ki kell tölteni a Hozzájáruló nyilatkozatot és a Jelentkezési lapot is, amelyeket kérjük, hogy juttassátok el iskolánknak legkésőbb AUGUSZTUS 25-IG annak érdekében, hogy az oltás beadása megtörténhessen a később jelzett időpontban.

2) amennyiben nem kéri a szülő/nagykorú tanuló az oltást:
– a Hozzájáruló nyilatkozatot nem kell kitölteni,
– a Jelentkezési lap kitöltésére a szülő/nagykorú tanuló jogilag nem kötelezhető. Tájékoztatunk, hogy azt kéri az EMMI, hogy ebben az esetben is kerüljön kitöltésre ez a dokumentum, azzal, hogy a tanuló egészségügyi dokumentációja részeként az iskola őrzésében marad és továbbításra nem kerül.
Iskolánk az EMMI felé adatszolgáltatásra augusztus 26-ig köteles, ezért kérjük a fentiek ismeretében kitöltött hozzájáruló nyilatkozat, jelentkezési lap elküldését iskolánknak a waldorf@napraforgoiskola.hu e-mail címre AUGUSZTUS 25-IG.
 
Köszönettel,
Napraforgó Waldorf Iskola