Ezen a héten ismerj meg egy kezdeményezést!

2019-ben lesz a Waldorf-pedagógia megszületésének és fennállásának jubileumi évfordulója. Ehhez kapcsolódóan elindult egy kezdeményezés, melynek célja, hogy minden, a téma után érdeklődő Waldorf-iskola és Waldorf-óvoda élhessen a lehetőséggel és a Waldorf-pedagógia 100. évfordulójára, 2019-re bemutató méhészetekkel gazdagodhasson. Ezzel egyúttal a méhek nehezedő helyzetére is szeretnék felhívni a figyelmet.

„Cél, hogy a méhek rohamosan romló helyzetét megállítsuk, s hogy a méhekkel való foglalkozást az egészséges és fenntartható tartás felé fordítsuk.
Éppen ezért szeretnénk az ország valamennyi Waldorf-iskolájába bemutató méhészetet, egy-egy vizsgálóládát létrehozni, ahol a gyerekek megismerkedhetnek a méhészkedéssel. A méhek és a gyerekek kapcsolata élő lenne, ahol papír vagy képernyő helyett testközelből, ugyanakkor biztonságosan tanulhatnak arról, hogy mi a különféle sejtek szerepe egy méhcsaládban, milyenek a gyűjtés és raktározás módjai, hogyan nevelődik ki a méhkirálynő és milyen is a méhek tánca. A vizsgálódobozok létrehozásával egy új kutatási terület nyílna meg a gyerekek, a pedagógusok és a méhészek előtt. Mindeközben pedig az ilyen típusú méhészet segít megőrizni a méhek egészségét, fejleszti az ellenálló képességüket, hiszen természetük szerinti módon nevelkednek, élnek.

Kérünk téged, segíts megvalósítani, hogy egy-egy ilyen vizsgáló láda, egy-egy méhcsaláddal be tudjon kerülni Waldorf-iskoláinkba, amelynek megvalósítása jó a gyerekeknek, jó a méheknek!

Ehhez kapcsolódóan a Magyar Waldorf Szövetség és a Waldorf Ház egy különleges adománygyűjtő kampányba kezdett.

További részleteket olvashatsz itt a kezdeményezésről:      ••••►

Zöld üdvözlettel: a Bocskorszíj Társaság

Zold kihivasok 2017-18 10

Letoltheto PDF    ZÖLD KIHÍVÁSOK  2017/18-10KÖLTÖZZENEK BE A MÉHEK A WALDORF-ISKOLÁKBA!

TOVÁBBI ZÖLD KIHÍVÁSOK   ••••►