Ezen a héten látogass el hazánk egy nemzeti parkjába!

1999 óta május 24. az Európai Nemzeti Parkok Napja. Ehhez kapcsolódóan a nemzeti parkok olyan programokat szerveznek szerte Európában, amelyekkel népszerűsítik területük természetvédelmi értékeit, felhívják a figyelmet a természetvédelem célkitűzéseire.
Ezen a honlapon egész évben tájékozódhatsz a nemzeti parkok programjairól:   ••••►

Tudtad?
A Debrecen szomszédságában elterülő Hortobágyi Nemzeti Park hazánk elsőnek alapított (1973), s emellett legnagyobb nemzeti parkja.

Tudtad?
A nemzeti parkok értékeit természetvédelmi őrök óvják.
A kis-balatoni kócsagtelep őrzésével 1922-ben megbízott Gulyás József halászgazda volt Magyarország első kócsagőre, egyben a természetvédelmi őrök előfutára. A Kis-Balaton addigra kritikussá fogyatkozott kócsagállományának őrzése mellett e madarak, s a tavaszi-őszi madárvonulások megfigyelésével is megbízták. A Madártani Intézetnek tartozott erről havonta jelenteni.
Érdekes cikket olvashatsz erről a témáról az alábbi oldalon:   ••••►

Zöld üdvözlettel: a Bocskorszíj Társaság

Letoltheto PDF    ZÖLD KIHÍVÁSOK  2016/17-30 – NEMZETI PARKOK

TOVÁBBI ZÖLD KIHÍVÁSOK   ••••►

   

Mentés