Ha méhbarát kertet szeretnél, lásd őket szívesen, lásd őket vendégül.

Mit tehetsz?
Alakíts ki méhitatót, hogy a nagy melegben ne kelljen messze repülniük vízért.
Ha nincsenek öreg fák a kertedben, alakíts ki méhmenedéket, amivel búvóhelyet nyújthatsz.
Ültess virágokat! Ha kerted van, növényeiddel te is hozzájárulhatsz táplálékforrásuk biztosításához. Így becsalogathatod őket a kertedbe, s ezalatt a haszonnövények, gyümölcsfák megporzását is elvégzik. Nem mellesleg a gyümölcsfák nektárforrásul is szolgálhatnak.
Ültess például gyógynövényeket (levendula, illatos macskamenta, zsálya, koriander, kakukkfű, édeskömény, borágó), évelőket (sáfrány, boglárka, őszirózsa, mályvarózsa, szellőrózsa, hóvirág, gólyaorr), egynyári növényeket (körömvirág, mézvirág, pipacs, napraforgó, mézontófű), cserjéket (vadrózsa, mogyoró), fákat (akác, hárs, gesztenye, vadcseresznye).

Tudtad?
A méhek táplálékát szolgáltató növényeket mézelő növényeknek, összességüket pedig méhlegelőnek nevezik.

Jó virágültetést!

Zöld üdvözlettel: a Bocskorszíj Társaság

Letoltheto PDF    ZÖLD KIHÍVÁSOK  2016/17-29 – MÉHBARÁT KERT

TOVÁBBI ZÖLD KIHÍVÁSOK   ••••►

Mentés