Ebben az évben a különböző osztályfokokon más-más tematika és módszer segítségével ismerkedtek meg a gyerekek a méhek csodálatos világával. A megfigyelőkaptárra várva, a méhekkel ismerkedve iskolánk összes tanulója és tanára elkészítette a saját méhecske RAJZát hatszög alakú papírra. A rajzok évfolyamtól függően különböző technikával az életkori sajátosságoknak megfelelően készültek el. Rengeteg szívmelengető finom, apró részlet árulkodik a készítőkről.
Ezekből a rajzokból állt össze a saját MÉHKAPTÁRunk, amiben nincs két egyforma méhecske. Ahogyan két egyforma gyerek és felnőtt sem létezik a világban…
Naponta látjuk és mégis rácsodálkozunk arra, mennyire egyformák és mégis különbözőek vagyunk. A sok különböző rajz, technika, színvilágú megoldás ellenére mégis egy nagy egész született ‒ ahogyan mi is egy nagy színes közösséget alkotunk!