A héten kijutott mindenféle időjárásból a méhcsaládunknak: egy napon belül volt kánikula, viharos szél és felhőszakadás is. Mindezek ellenére láthatóan rendben mennek a dolgok a kaptárban. Jól gondoltuk, hogy helyszűkében lesz a kis család, hiszen a hét második felében már elkezdték kihúzni a sejteket a műlép betekintőablak felőli oldalán is.
A városban járva láthatjuk, hogy már  a kipattanás szélén állnak a hársvirágok bimbói. Ha beindul a virágzás, várhatóan még gyorsabb építkezésbe fognak kezdeni méheink. A változékony időjárás ellenére csendes, békés hangulatban sürgölődik a család, a dolgozók szorgalmasan hordják a nektárt és a virágport. Mindez arra utal, hogy az anya bepárzott, és talán már a petézést is elkezdte. Kíváncsian várjuk, hogy a jövő héten esetleg peterakást, vagy mézgyűjtést is tapasztalhatunk-e már az épülő új fészekrészben.