Kedves Motollás Barátunk, kedves Érdeklődő!
A Debreceni Művelődési Központ 2018. december 7-9-ig rendezi meg a XXVIII. Nemzetközi Betlehemes Találkozót.
Ezúton tisztelettel meghívunk a Találkozó programjára, melynek megnyitója december 7-én 17 órakor lesz a Kossuth téren, ahol a csoportok felvonulását követően a nádudvari betlehemesek és a verseci betlehemes csoport (Vajdaság, Szerbia) mutatják be betlehemes játékukat a Nagytemplom előtti adventi színpadon.
December 8-án szombaton a Debreceni Művelődési Központ Belvárosi Közösségi Házában, a Pódiumteremben 9 órától a résztvevő betlehemes csoportok egész napos bemutatkozása következik kb. 21 óráig.
December 9-én 9-től 12 óráig szakmai tanácskozást tartunk meghívott előadók és a betlehemes csoportok vezetőinek részvételével “Betlehemező közösségek-önkormányzatok, a szokáshagyomány helyi és országos nyilvánossága” címmel.
A Találkozó ideje alatt számos különböző debreceni helyszínen lépnek fel a csoportok: közösségi házakban, adventi színpadon, templomokban, könyvtárban.
A PROGRAMOKon való részvétel díjtalan!
 
Szeretettel vár:
Gyöngy Péter
Debreceni Művelődési Központ