A 2017/18-as tanévünk egyik fontos iskolai vállalása a Waldorf-iskolák fennállásának 100 éves évfordulóját (1919-2019) előkészítő nemzetközi Waldorf100-projektekhez való csatlakozás. Az eseménysor szervesen kapcsolódik a Waldorf One World (WOW-Day) kezdeményezéshez, amelynek évek óta tevékeny részesei vagyunk (idei WOW-Day rendezvényünkre október 27-én kerül majd sor).

A Waldorf100-projekt egyik kezdeményezése a „képeslapcsere”, melynek célja, hogy a világ összes Waldorf-iskolája küldjön egy-egy, gyerekek által díszített képeslapot a világ minden Waldorf-iskolájának, a beérkező képeslapokból pedig az iskolákban jöjjön létre egy világtérkép, amelyen kirajzolódik, hol is helyezkedik el a világ több mint 1100 Waldorf-iskolája az egyes kontinenseken.
A kezdeményezésről elkezdődtek a beszélgetések a gyerekekkel, akik nagyon lelkesen várják a képeslapok díszítését és a hozzánk érkező képeslapokat is (az első fecskék már meg is érkeztek Hollandiából és Németországból).

Waldorf100