Úttá válik minden lépés
Talpad alatt, mit megteszel!
Erővé a súly, az a súly,
Amit felemelsz!
Karjaidban messzeség van,
Bátor íve te leszel.”

 Az idén Szolnokon május 30. és június 2. között tartott a Waldorf Olimpia a mi iskolánk és még 220 5. osztályos számára. Az ókori tornajátékok mintájára az ország közép és keleti részéből sereglettek össze a gyermekek.
 Az ókori Görögországban sok helyen tartottak ilyeneket különböző időpontokban, de a legjelentősebbé az Olümpiában rendezett játékok váltak. A játékokat négyévente rendezték és legfeljebb öt napig tartottak. Ez alatt az időszak alatt a kölcsönös ellenségeskedésnek az egész görög világban meg kellett szűnni.
 A mi olimpiánk csak 3 napig tartott, de meghatározó élménnyé vált a gyermekek számára. A jól felépített edzések és az ünnepi ceremónia nem csak a gyermekek akaratát, testi-lelki erejét szólította meg, hanem felemelte valamennyi résztvevő lelkét, és sokszor csalt örömkönnyeket a büszke szülők szemébe. Visszatérve azon tanakodnak az ötödikesek, hogy hogyan lehetne ezt megismételni.

Kovács Ágnes
5.o. osztálytanító

WALDORF OLIMPIA 2018 FOTÓK   ••••►