„Legfőbb Isten,
Hallgasd meg fogadalmunk,
Itt, hol e lobogó láng,
Hódolatunk tüze ég.
Híven gyakoroltunk,
Várva az ünnepi napra.
Ígérjük,
Szent példát mutatunk arra,
Hogy igazán szép, ami jó,
És igazán jó, ami szép.”

Május 30. és június 2. között kerül sor Szolnokon a Waldorf-évek egyik legszebb eseményére, az ötödik osztályosok részvételével zajló Waldorf Olimpiára.
Az ötödikesek hónapokon át készülnek erre az eseményre, elméjüket, testüket, lelküket pallérozzák: történelemből az ókori görögséget tanulmányozzák, zenéből görög énekeket, táncokat tanulnak, testnevelésórán az olimpiai próbákra – távolugrás, magasugrás, birkózás, stadionfutás, staféta, maraton, gerelyhajítás – edzenek.
Kézimunkaórán megvarrják, megfestik görög ruhájukat, zászlóikat. Amikor pedig eljön a várva várt nap, az ország minden tájáról összegyűlnek az ötödikesek, és városállamokra osztva elkezdődik az OLIMPIA.