Ami 100 évvel ezelőtt megszületett, az első Waldorf-iskola karácsonyi ajándéka, 100 évvel később egy húsvéti eseményként jelenhet meg a kollégák lelkében, akik az egymással való beszélgetés által a másik szellemi-lelkijében kívánnak feltámadni. A Waldorf-tanár lelkének legnemesebb része a diák lelkének is a legnemesebbjét szeretné elérni. Ezt a feltámadást, a 100 év után megtörténő újbóli belső alapítást foglalja össze a stuttgarti Szabad Waldorf-iskola alapító Spruch-jának első mondata:
Működjön, amit a szellem ereje szeretetben,
Hasson, amit a szellem fénye jóságban,
A szív biztonságából
A lélek szilárdságából Hozhat.”
Szeretettel ajánljuk figyelmetekbe a fenti írás folytatását is, amely a Waldorf-mozgalom 100 éves évfordulójával foglalkozik: Miért olyan fontos ez a 100 év? címmel. A cikk teljes szövegét itt olvashatjátok:    ••••►