A 3.osztály munkálatainak „gyümölcsét” arathatta a napokban.
A búza aratása még hátravan, azaz előttünk áll, de az iskolaudvaron alkotott, az osztály által vesszővel körbekerített kiskertben termett finomságokból tízórainkhoz is terítettünk.
Sokáig locsolgattuk, gyomláltuk őket, míg az asztalunkra kerültek és míg megosztottuk egymás között. Szép folyamat volt − a végén különösen fontos mozzanat, hogy nem csak úgy tisztán felszeletelve került elénk, hanem ezért is meg kellett „küzdeni”. A földtől megtisztogatni, a gyökereiktől, melyekhez ezek a kis élőlények, növevények is ragaszkodtak − pl. fás retek esetében nem is akárhogy −, nem volt könnyű elválasztani még a bicskámmal sem. Most megtapasztalhatták a tisztogatás-pucolás-vágás műveleteit is. Imre bácsitól is kaptunk 1-2 tanácsot kertészkedéseink alkalmával, így őt is megkínáltuk most a terményekből.

Zöldjeink mellett nem felejtkeztünk meg − a nemrég hallott beporzós előadás kapcsán − a rovarok fontosságáról sem, így házépítés epochánkba belefért, hogy a tőlünk kisebb, de számunkra, ill. ahhoz, hogy finom zöldség-gyümölcsökhöz jussunk, az ember számára nélkülözhetetlen beporzó rovarokra is gondoljunk. Színesebbnél színesebb darázsgarázsokat alkottak a gyerekek a kis lények számára…

Hegedűsné Tóth Judit
3.o. osztálytanító

DARÁZSGARÁZS FOTÓK   ••••►

KERTMŰVELÉS FOTÓK   ••••►