A számolás epocha előtt a szülők festették meg a gyermekeik számára a szorzócsillagokat. Célunk az volt, hogy olyan szorzócsillagok szülessenek, amelyek egyszerre segítik a szorzótáblák tanulását és a szüleiktől ajándékba kapott képek érzelmileg is erősítsék a gyerekeket.
A Waldorf-iskolákban a szorzótáblákat mindig ritmus, mozgás és forma segítségével tanítjuk. Első lépésként a gyermekek megtanulják a számsorokat, majd a magukból kirakott élő szorzócsillagnál kötelek mutatják az adott szorzótábla pontjait. A pontokat összekötő kötél mutatja meg az adott szorzótábla formáját.
A mozgás-ritmus-forma = kép segíti rögzíteni a szorzótáblát. Ezeket a szorzócsillagokat a mindennapi gyakorlásban használjuk, az a cél, hogy minden gyerek legkésőbb a 3. év végére képes legyen az összes szorzótáblát elsajátítani.

Gondáné Paszternák Klára
2.o. osztálytanító

SZORZÓCSILLAGOK