A 10. Szent György-napi Forgatagon az egyik jelképes alak, a sárkány sok formában került megidézésre: színpadi játékban, láthatatlan színházban, pikkelyenként felépülve egy hatalmas textilalakban, s távoli rokonában a szakállas agámában is jelen volt.
Igazi (sárkány)szelídítésben lehetett tehát részük azoknak, akik Szent György-napon ellátogattak vendégeink, a Debreceni Állatkert bemutatótermébe.
Olyan állatokkal találkozhattak, melyek sokaknál „nemszeretem állatok”. Szakállas agáma, sáska, kígyó, óriásteknős, papagáj segített a korábbi félelmek átfordításában. Igazán gyógyító volt, ahogy testközelből lehetett megtapasztalni ezeknek az állatoknak a szépségét, védtelenségét.
Előítéleteinket is meg kell tehát szelídíteni néha, nemcsak a sárkányokat!
Köszönet az Állatkert munkatársainak: Molnár-Nagy Ágnesnek, Vékás Józsefnek, s nem utolsó sorban Chilinek, az ara papagájnak a segítségért!
Ha tehetitek látogassátok meg őket állatkerti otthonukban is!   ••••