Az elmúlt hetekben a 2. osztályt két izgalom fonta körbe: az egyik a folyóírás bevezetése volt, amit a formarajz betűelemeinek biztos ismerete tett lehetővé, a másik a Szent György-napi vásárra való készülés volt. Az idei évben is azért adták elő a 2.-osok ezt a történetet, mert ennek az évfolyamnak a mindennapjaiban jelen van két fontos minőség: a szentek ‒ az önfeláldozók, másokat szolgáló emberek, és az állatok ‒ akiket még az ösztöneik vezérelnek. Ebben a történetben mindkettő jól megtapasztalható a gyerekek számára. Az erő, a lendület, az akarat, amely már képes megfordulva szembeszállni, s egyszerre van jelen Szent Györgyben és a sárkányban. Ezekben a napokban a sok próba és írás között születtek meg a gyerekek formarajzaiból a SÁRKÁNYaink a formálódó személyiségük és alkatuk szerint.

Gondáné Paszternák Klára
2.o. osztálytanító