A Debreceni Művelődési Központtal fennálló pályázati, szakmai kapcsolatunknak köszönhetően több alkalommal is ellátogathat iskolánk a józsai Népmesepont foglalkozásaira, ahol egy gyönyörűen kialakított jurtában hallgathatnak mesét a gyerekek, majd ha kedvük van, tánccal, játékkal, kézművességgel egészíthetik ki a programot. Nagyon jó élménnyel tértek haza a 3. és 4. osztályosok, a hónap végén pedig az 1. és 2. osztályosok készülnek ide vendégségbe.

„Fontos és jó a „mély kÚTból” merítkezni, nyugvópontokon elmélyülni, erőt merítve az ősök tudásából. Mert a mese eredetileg nem gyermekeknek íródott ‒ jó, ha mi felnőttek is meghalljuk tanulságait, tanításait, jó tudni, hogy mindez nem „csak” mese… 
A gyapjúnak van egy melengető, beburkoló, körülölelő puhasága, de ezekkel a csodálatos motívumú, sokszínű nemezfalVÉDŐkkel még inkább szívMELENGETő volt a mesehallgatás, jóleső a valóban időt-elmélyülést engedő, aktivizáló kézműveskedés. A gyerekek nagy örömmel vették magukhoz elkészült lovacskáikat, kardjaikat, pártáikat.    ••••

Hegedűsné Tóth Judit
4.o. osztálytanító”