Minden évben nagy izgalom és várakozás a műhely életében, amikor a 6. osztályosok több hónapos kitartó munkájával elkészül egy római kori vízvezeték makettje. Ez valóban sok befektetett idővel, munkával, odafigyeléssel, egymásra hangolódással és kitartással jár, míg elkészül.
Ezt az örömet és büszkeséget – hogy elkészült a nagy mű –, hagyományosan minden évben megosztjuk az iskola aprajával és nagyjával. Ilyenkor a szünetekben a 6. osztályosok segítségével betekinthetnek az ókori Róma világának egy szeletébe.
Ebben az évben – remélhetőleg hagyományteremtő jelleggel – ezt az ünnepet azzal tettük még emelkedettebbé, hogy nem csak az elkészült vízvezetéket, de más osztályok munkáit is láthatták a műhelyben az érdeklődők. Sőt a szomszédos kézimunkateremben egy kis pillanatképet kaphattak mind a 8 évfolyam kézimunkaóráin készült alkotásokból.

Nagy Imre kézművestanár

FOTÓGALÉRIA  ••••►