Mi is történik ilyentájt a méhkaptáron belül? Itt a tavasz és ezt a méhek is érzik. Bár a túl korai melegfront − ami februárban is volt − nem szerencsés az életükben, mert túl hamar elkezdhetik a kirepülést és felbomlik a fürt, amiben a telet átvészelték (és aminek a belsejében akár 25-30 fokot is képesek létrehozni az anya számára az ideális peterakáshoz!). Most már egyre gyakrabban találkozhatunk jó időben kirepülő méhecskékkel, főleg ha van kaptár, vagy kora tavaszi élelemforrás (pl. fűz, mogyoró barka) a közelünkben. Március még a tisztító repülések, a kaptártisztítás időszaka számukra, és ha sikerült átvészelniük a telet, és az anya  egészséges, akkor megkezdődik a peterakás is. Ez még a kaptár melegében történik és a méhészek számára is várva várt dolog. Március az első kaptárnyitás ideje is, amikor a méhész a hosszú téli várakozás után végre betekinthet méhei világába. Erről bővebben ITT
Már mi is várjuk az áprilist, amikor az iskolai BEMUTATÓ KAPTÁR segítségével bepillantást nyerhetünk a méhek titkos életébe!

Nagy Imre
kertműveléstanár