Ebben a hónapban a legtöbb szülői esten, levelezőlistákon a médiatudatosság kérdése volt a kiemelt téma. Rengeteg értékes felvetés, gondolatindító megjegyzés gyűlt össze a levelezőlistákon is. Nagy öröm látni, hogy ezt a családoknak, tanároknak és a gyerekeknek is fontos témát felelősséggel tudjuk körüljárni.
Szeptemberre már körvonalazódik iskolánkban a téma köré egy projekt azzal a céllal, hogy a gyerekek is minél többet tudjanak meg a téma összefüggéseiről. A tájékozódás nekünk, felnőtteknek is folyamatos kötelezettségünk, vállalásunk. Ezt segítendő szeretnénk veletek megosztani egy interjú és egy cikk elérhetőségét:
Tolnai Antalt a miskolci Waldorf Iskola tanára, nyelvtanára a Virtuális és valóságos jelenlét – gyermekeink és a képernyő című ELŐADÁSát, illetve Tari Annamária pszichológus Indexnek adott INTERJÚját. Nevével is szakcikkekben, előadásokon, e helyütt a közösségi média gyerekekre, kiskamaszokra gyakorolt hatását helyezi vizsgálatai középpontjába.