A 8. osztály bécsi útja kapcsán Gustave Klimt művészete volt a téma rajzórán. Az osztrák festőművész a szecessziós stílus egyik legismertebb képviselője volt. Képein a természetből, különböző művészeti korszakokból vett motívumokból fantasztikus formavilágot teremtett.
A fiatalok érdeklődve tanulmányozták a híres alkotásokat az órai vetítésen, majd később eredetiben a bécsi Belvederében. Közben sok mindent megtudtak a 19-20. század fordulójának művészeti mozgalmairól, Klimt bohém életéről, a portréin szereplő nőkről, akik sokszor allegorikus alakként jelennek meg.
Az órai feladatban a nyolcadikosok egy fotórészletet egészítettek ki szecessziós rajzolattal saját elképzelésük szerint. Bár az év végi teendők miatt a színezésre nem mindenkinek jutott ideje, a RAJZok így is nagyon kifejezőek és stílusosak lettek.