Heti Steiner 1. – Hogyan lehet a jelenkor lelki szükségletein úrrá lenni?

A Waldorf Szövetség a honlapján és a 100.waldorf.hu-n 2 heti rendszerességgel egy-egy Rudolf Steiner előadást vagy valamely neves antropozófus által jegyzett írást, könyvrészletet, szöveget oszt meg a Waldorf-pedagógia 100. ÉVFORDULÓja alkalmából.

A 100. évben különösen fontos a szellemi impulzus földi inkarnálódásának folyamatára új, mai szemmel rátekinteni, de nem felülbírálni vagy átírni, hanem a kornak aktuális szellemi jelenlétet kialakítani a megtett 100 évre visszanézve és előretekintve is egyúttal.

Az előadások tartalma érinti a 100. évében járó Waldorf-mozgalom (esetleges) megújulásának, az elmúlt és az elkövetkező 100 év szellemi kihívásainak témáit.

A projekt szervezője:
Brassai Brigitta

A Waldorf Szövetség Rudolf Steiner Zürichben, 1916. október 10-én tartott előadásával indítja útjára a HETI STEINER-t!