2021. 09. 06-10 között a kilencedik osztállyal Gömörszőlősön jártunk mezőgazdasági gyakorlaton. Csodás időben, csodás helyen töltöttük el az 5 munkás napot. Sok éves gyümölcsöző kapcsolat fűzi már iskolánkat a helyhez, és bizony ebben az évben is tovább öregbítettük már eddig is dicső hírnevét iskolánknak. Másfél napos megfeszített munkával tettük fogadó- és megnyitó késszé a helyet működtető alapítvány legújabb ökotudatos vendégházának környezetét a hét közepi minisztériumi megnyitóra. (aktivmagyarorszag.hu: Környezetbarát megoldásokkal ellátott turistaház létesült Gömörszőlősön)
Újjá varázsoltuk a kárpáti borzderesek legelőjét biztosító villanypásztor rendszert, felújítottuk a részben már korábbi évfolyamok által tervezett és épített mezítlábas tanösvényt és öko-labirintust, rendbe raktuk a zöldséges kertet, komposztot rostáltunk az épülő üvegház termesztőközegéhez, megismertük a település néprajzi gyűjteményét, szilvát szedtünk az évszázados gyümölcsösben, majd lekvárt főztünk a begyűjtött szilvákból. Belemerültünk e hegyvidéki-hegyaljai táj hangulatába, megtapasztaltuk, hogy itt bizony már téli szelek fújnak szeptember derekának hajnalain is. Az alapítvány vezetője, Dr. Gyulai Iván rengeteg érdekességet mesélt az erdő életéről, és arról, hogyan lehet alkalmazni a természet bölcsességét a kertészkedés során. Átéreztük a természet Iván bácsi által tolmácsolt legfontosabb útravalóját: a közösségben van az éltető erő, egyedül csak elveszett csemeték vagyunk a világ tengerében, de közös akaratba, és együttműködésbe tömörülve bármire képesek vagyunk, még igazi erdővé is válhatunk! Osztálykísérőként és kertműveléstanárként legnagyobb örömünk az, hogy ebben a kilencedik osztályban is érezzük ezt a közösségi erőt!
Nagy Imre osztálykísérő és Kozák Lajos gyakorlatvezető