Március 12-én Gergely napján útra keltünk a második osztályosok vitézi seregével! 
A magyar hagyományban ezen a napon az iskolás gyermekek elindultak, hogy felkeressék az iskolára érett gyermekeket, hívogassák őket a tudományok megismerésére (írás, olvasás, számolás stb). Mindezt egy énekes, verses formában, melyben dicsérték a tudást, a munkát és elmarasztalták a lustát. A tanítójuknak az iskola fenntartásához adományt gyűjtöttek, ahogy az régen általános szokás volt. 
A Kikelet Waldorf Óvodában nyitott kapukkal és tárt karokkal fogadtak bennünket. A csoportszoba csordulásig megtelt gyermekekkel, kik figyeltek, kik énekeltek, aztán verseltek, furulyáztak! Az ablakokon keresztül és a szabad ajtóréseken át szülőtársaink figyelték csemetéiket, hogyan kápráztatják el a gyermekeik az ovisokat és hogy milyen magabiztossággal és figyelemmel vesznek részt a közös feladatukba. Ez a közel húsz perces folyamatos előadás egy nagyon komoly erőpróbája volt a második osztálynak. A köszöntők után az iskolába érkezőknek apró ajándékot adtak a gyerekek, majd pedig egy közös nagy tánccal ünnepeltük meg a nagy találkozást! A végén a jutalom sem maradt el. Finom teával, pogácsával, sütikkel vendégeltek meg bennünket!
Köszönjük a szülőknek és segítőknek az odaadó munkáját!

Szeretettel és tárt karokkal várjuk szeptemberben a leendő iskolásokat!

Battai István
néptánctanár