Az 5. osztály ebben a tanévben lépett először „hivatalosan” is a műhelybe.
Ilyenkor nagy örömmel és lelkesedéssel vetik bele magukat a munkába, de a kitartásukon sokszor csiszolni kell. Erre az összecsiszolódásra nagyon jó feladat nekik év elején a fa kavics elkészítése, aminél szerszámhasználat nélkül kell minél simább felületet elérni egy általuk választott fadarabon. Aztán kicsit nehezebb munkába vágtunk: ha nem is fejszét, de faragókést, fa kést készítettünk, melyekkel többen az édesapjukat lepték meg, és most Anyák napjára elkészültek a fa kanalak is. S mind e közben színes fa madarak is készültek.
Minden évben rácsodálkozunk, hogy egy-egy ilyen feladatban is ‒ ahol mindannyian ugyanazt a feladatot, instrukciókat kapták ‒ mennyire más, különböző és sokszínű ALKOTÁSOK születnek, mégis együtt ránézve valami szép, megmagyarázhatatlan egységet alkotnak. Mint ahogy ők maguk is!
 
Nagy Imre
kézművestanár