Van Debrecenben a Kút utcán egy iskola, ahol fohásszal kezdik a napot, bizonyítványverset mondanak minden reggel és mindezt úgy teszik, hogy körbeállnak egy csodálatos, varázslatos asztalt, amit úgy neveznek, hogy évszakasztal. A napindító versek megnyitják a lelket egymás és a világ felé, ez segíti a reggeli áthangolódást. Következhet aztán a ritmikus rész, az egyik legintenzívebb, leghangulatosabb szakasza a napnak. Jöhet most már a tanulás is, ami itt egy kicsit más tempóban és időbeosztásban zajlik. Amikor beül a gyermek az iskolapadba, akkor egy csodálatosan díszített táblával találja szemben magát, melyet az osztálytanító készít el minden epocha elején. Csodálatos! Kezdődjék a munka! De mit vesz elő egy első osztályos a táskájából?

Egyik legfontosabb eszközük a méhviasz kréta, mely egy csinos kis vászon tartóban van. A tartókat szorgos anyukák varrták még az év elején, ezzel is erősítve az új közösségi szálakat (meg persze belevarrták szívük összes szeretetét is!). A méhviasz kréta pedig segíti az újdonsült kisdiákok szépen lassan finomodó mozdulatait, melyek az íráshoz szükségesek. A tégla formájú méhviasz kréták formájuk és nagyságuk miatt kiválóan alkalmasak a kisgyermekek első művészeti élményeinek megszerzésére. A kréták széles oldalával a gyerekek nagyobb felületeket is könnyedén ki tudnak színezni, a sarkok és szélek pedig vékony vonalak húzását is lehetővé teszik. A krétákkal különleges művészi hatásokat is el lehet érni: pl. több színréteg felvitelével, majd a felső réteg részleges lekaparásával. A méhviaszkrétákkal való alkotás élménye hamar sikerélményt nyújt a gyerekeknek és megszeretteti velük a rajzolást.

Méhviasz kréta