Van Debrecenben a Kút utcán egy iskola, ahol fohásszal kezdik a napot, bizonyítványverset mondanak minden reggel és mindezt úgy teszik, hogy körbeállnak egy csodálatos, varázslatos asztalt, amit úgy neveznek, hogy évszakasztal. A napindító versek megnyitják a lelket egymás és a világ felé, ez segíti a reggeli áthangolódást. Következhet aztán a ritmikus rész, az egyik legintenzívebb, leghangulatosabb szakasza a napnak. Jöhet most már a tanulás is, ami itt egy kicsit más tempóban és időbeosztásban zajlik. Amikor beül a gyermek az iskolapadba, akkor egy csodálatosan díszített táblával találja szemben magát, melyet az osztálytanító készít el minden epocha elején.

A művészi gondossággal elkészített táblarajzok vagy az éppen aktuális epocha témáját járják körbe, erősítik meg a színek és a formák világával, vagy az évkörnek, ünnepkörnek megfelelő motívumokat ábrázolják. Minden táblarajz egy igazi művészi alkotás!

  Táblakép

Mentés