Van Debrecenben a Kút utcán egy iskola, ahol fohásszal kezdik a napot és bizonyítványverset mondanak minden reggel a gyerekek.

A Waldorf-iskolában minden tanév végén – személyes ajándékként – egy bizonyítványverset kapnak a gyerekek az osztálytanítójuktól. Ez a bizonyítványvers egy kép róluk. Ebben a képben benne vannak a napos oldalaik, a sötétebb oldalaik, és benne van egy lehetőség, ami a változtatás irányát mutatja, ahhoz, hogy tovább tudjanak lépni.
Mi teszi ezt lehetővé? Ez a kép maga, ami bennük él, s megelevenedik azáltal, hogy a következő évben ezt a bizonyítványverset minden héten, azon a napon, amikor születtek (aki hétfőn született, az hétfőn, aki kedden, az kedden és így tovább) elmondják. A bizonyítványvers a gyerekeknek ajándék, lehetőség, ugyanakkor az értékelésnek egy formája.

Balogh Zsuzsa,
a leendő 1. o. osztálytanítója

Bizonyítványvers

 

Mentés

Mentés