EZEK A MAI GYEREKEK?!
szemléletformáló előadás
EFOP-1.8.5-17.2017-00210
Menő menza a Napraforgó Waldorf Iskolában

Ezek a mai gyerekek/fiatalok…” hangzik el sokszor sokféleképpen az idősebb nemzedék hol pozitív, hol negatív töltetű sóhaja, amely mögött a fiatalság alaptermészetéből fakadó, sokszor meg nem értett változást próbálják valahogy érzékeltetni, értelmezni. De kik is ők? Mit szeretnek vagy szeretnének? Mi hat a gyerekekre? A szülők helyett már tényleg az internet uralná a világukat? Kik a Z generáció és a legújabb Alfa generáció tagjai, és miért nem mindig értjük őket? Mit akarnak enni? Miért? Mi fogja meg őket az egyes üzenetekből? Kinek hisznek és kinek nem, ha az egészségükről vagy a táplálkozásukról van szó?
Előadásomban többek között ezekre keresem a választ! Gyerekkorom óta nagyon érdekelt a gyerekek lélektana, a motivációik és az eszközök, amikkel segíthetünk nekik egészséges és boldog gyermekkort megélni, kiegyensúlyozott felnőtté válni. Lassan tíz éve kutatom az egyetemen is a gyerekeket és az ifjúságot, továbbá lassan 15 éve tanítok nagy élvezettel. Eddig tapasztalataimat, a tudományos élet mostani álláspontjait és saját kutatási eredményeimet szeretném szeptember 19., szerda délután 16:30-tól bemutatni az érdeklődőknek!
Mindenkit szeretettel várok!

Kiss Virág