Az elmúlt 1 év alatt tapasztaltam a Waldorf-közösség erejét, és szeretném, ha együtt egy jó cél érdekében hátrányos helyzetű állami gondozott gyerekeknek segítenénk. A Bihari Állami Gondozottak Egyesületénél vagyok projektfelelős. A BAGE egyesület az állami gondozott gyerekeket segíti és támogatja, hogy ők is ugyanolyan eséllyel kerüljenek ki  a nagyvilágba, mint a családban élő társaik. A gyerekek támogatása egész évben történik és évente több programot szervez az egyesület a gyerekeknek, ahol jól érzik magukat és hasonló gyerekekkel találkoznak.
November 5-én indul a több éve megszervezett CSOKIGYŰJTŐ AKCIÓ! Közintézmények, cégek, hatósági szervezetek, civil szervezetek csatlakoznak évek óta ehhez a programhoz segítve ezzel a sikeres csokigyűjtést, így nagyon sok boldog gyerek kap csomagot Mikulás napján. A csomagot 1500 nehéz sorsú gyermeknek osztjuk szét. A szervezők kitűzött célja, hogy idén is egy nagy közösségi összefogás keretében varázsoljunk mosolyt a gyermekek arcára. A csokigyűjtő ládát a főépületben helyezzük majd el november 5-én. Az összegyűjtött adományokat december 12-14-e között a Csokigyűjtő Akció Mikulása fogja elvinni.  Az akciózáró rendezvény a Lovardában kerül megrendezésre 2018. december 18-án, ahol a gyerekek találkozhatnak a Mikulással és zenés gyerekműsorral és sztárvendégekkel lepjük meg őket. Fogjunk össze és MI is csatlakozzunk ehhez az Akcióhoz! Ha szeretné valaki más módon is  támogatni az egyesületet, szívesen vesszük a megkeresést.

Tajta-Kanyuk Gitta
2.o. szülő