Múlt héten vasárnap a gyerek csengettyű együttes csengettyűzött a Nagytemplomban. A gyerekek kérése volt, hogy szeretnék ott megmutatni magukat, ami találkozott az én elképzelésemmel is, mert a csengettyű zenekarok a hazájukban, Amerikában, sok éven keresztül csak templomokban szolgáltak.
A Nagytemplomban sok együttes szeretne fellépni, át kell jutni egy minőségi szűrőn is, hogy méltó legyen a szertartáshoz a zene.
Igazi katarzis volt az orgona hangjára felállni a szószék előtti bársonyos téren!
Az istentisztelet témája az 5. parancsolat volt, és én nagyon örültem annak, hogy a gyerekek révén minden szülő is ott volt ezen a szertartáson.
Vad Zsigmond esperes elmesélte, hogy 20 éve Kanadában egy istentiszteleten hallott csengettyű kórust. Azóta szeretné, ha itt Debrecenben is alakulna egy ilyen. Megköszönte, hogy elhoztuk ezt a hangzást a templomba.
Igazi csodálatos zárása volt ez az évnek!!
Hálásan köszönöm a szülők töretlen támogatását, hiszen ez a harmadik éve volt már zenekarunknak! :)

Balogh Jázmin
énektanár