Az alkotás szeretete elsős koruk óta jelen van a waldorfos gyerekek életében.
A Waldorf-baba a Waldorf-pedagógia fontos része. Arányai a kisgyermek testarányait tükrözik – egészséges testképet mutatva a gyermeknek.
Sok tanítvány képes volt szép babát varrni szinte teljesen kezdő babavarróként. A pamut baba testanyagból készül, mely puha, ugyanakkor nagyon erős, tartós textília. A babát tisztított, kártolt, élő gyapjúval töltjük. Gyapjúfonalból készül a haj és a frizura az alkotó elképzelése szerint. Ez és az öltözete adott sajátos karaktert a teremtője hasonlatosságára. A baba arcát pamutfonallal hímeztük, méhviasz krétával színeztük. A gyapjú csodálatos tulajdonsága, hogy átveszi a környezet illatát, melegét, így egy idő után a gyermeknek nagyon otthonos érzés lesz a babáját öltögetni, netán ölelgetni. A Waldorf-babákat eredetileg kézzel varrjuk, de volt akinél a testet és a kezeket géppel átvarrtuk. Tagadhatatlan, hogy kellett hozzá türelem, és némi gyakorlás, de így az elkészült munkákat szemlélve megérte minden perc, amit a babavarrással töltöttünk, miközben beszélgettünk, nevetgéltünk, egymásra figyeltünk.

Kovács Ágnes
7.o. osztálytanító